Mezoterapia to zabieg, który można wykonać w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Polega na wprowadzeniu w obręb skóry substancji leczniczych, które dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Najczęściej zawierają one kwas hialuronowy, witaminy i mikroelementy. Poprzez stymulację komórek skóra staje się odżywiona i nawilżona, dzięki czemu odzyskuje swoją elastyczność, sprężystość i młodzieńczy blask.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia jest uważana za jeden z najskuteczniejszych zabiegów, które pozwalają nieco spowolnić procesy starzenia się skóry. Przemijający czas odbija piętno nie tylko na naszej twarzy, ale i dłoniach, które również często poddawane są temu zabiegowi.

Za sprawą mezoterapii do skóry mogą skutecznie dotrzeć substancje aktywne, takie jak kwas hialuronowy, witaminy, pierwiastki czy sole mineralne. Dzięki temu u pacjentów następuje bardzo szybka i skuteczna rewitalizacja skóry.

Co więcej, mezoterapia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na nawilżenie przesuszonej skóry, która może sukcesywnie ulegać odwodnieniu i pomarszczeniu pod wpływem nieustannego działania czynników atmosferycznych, złej diety, stosowania nieodpowiedniej diety itd. Mezoterapia sprzyja także eliminacji różnorodnych przebarwień, w tym tzw. plam starczych.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się obecnie mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (znana również pod nazwą “wampirzy lifting”). Polega ona na wprowadzeniu w skórę preparatu przygotowanego z własnej krwi pacjenta. Stężona zawiesina autologicznych płytek krwi w osoczu pozwala na korzystną biostymulację komórek skóry. Pod wpływem takiego zabiegu dochodzi do aktywacji produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz tworzenia się nowych sieci naczyń krwionośnych w skórze.

Mezoterapia – kto może wykonać zabieg?

Mezoterapia wykonywana jest najczęściej w celu zmniejszenia widocznych oznak starzenia skóry, takich jak zmarszczki czy przebarwienia. Z tego też powodu zaliczana jest do grupy zabiegów z zakresu skutecznej profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Pozwala nie tylko spłycić zmarszczki, które się już pojawiły, ale także usunąć nieestetyczne plamy na skórze czy zredukować bruzdę nosowo-wargową. Chociaż zwykle zabieg ten wykonywany jest na twarz, szyję i dekolt, można go wykonać również na ręce, uda, pośladki, brzuch. W tych partiach ciała mezoterapia wykonywana jest w celu ujędrnienia skóry, zmniejszenia cellulitu, wygładzenia rozstępów i blizn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WAŻNA INFORMACJA!!! Obowiązuje od 12.03.2020r. do odwołania.

Szanowni Państwo,

W związku z występowaniem przypadków koronawirusa w Polsce i obecną sytuacją epidemiologiczną, w trosce o bezpieczeństwo Państwa, zwracamy się z uprzejmą prośbą o ograniczenie wizyt w naszych gabinetach jedynie do spraw koniecznych i pilnych. Jednocześnie informujemy, iż Pacjenci będą wpuszczani na teren placówki pojedynczo, bez osób towarzyszących.  W chwili obecnej nie ma możliwości oczekiwania na zaplanowaną wizytę w poczekalni. Podjęte środki ostrożności mają na celu ochronę Państwa zdrowia.

OBOWIĄZUJE REJESTRACJA TELEFONICZNA PRZED PRZYBYCIEM NA WIZYTĘ - tel. 504 158 128 lub 71 7162424

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Informujemy, że jest możliwość

A.  otrzymania e-recepty, jako kontynuacji dotychczasowego leczenia (cena - 100zł) - dr Adrian Chwojnicki, dr Monika Chwojnicka.

Oto kolejne kroki, które należy wykonać w tym celu:

  1. zgłoszenie do recepcji pod tel. 504158128  lub 71 716 24 24 od pon-pt w godzinach 9.00-19.30
  2. lekarz prowadzący po przeanalizowaniu dotychczasowej dokumentacji medycznej decyduje o możliwości wypisania e-recepty bez konieczności wizyty w gabinecie
  3. po weryfikacji zamówienia przez lekarza prowadzącego wysyłamy wiadomość sms z numerem konta i danymi do wykonania przelewu za e-wizytę
  4. po wykonaniu przez Państwa przelewu na wskazane konto, oczekujemy na potwierdzenie wpłaty przez bank lub aby skrócić czas oczekiwania proszę przesłać zdjęcie dokonanej wpłaty na nr telefonu 504158 128 lub na adres mailowy gabinetu przez formularz kontaktowy na stronie - achwojnicki@dermaderm.pl
  5. lekarz prowadzący wypisuje e-receptę, a indywidualny kod PIN zostaje wysłany na podany przez Państwa nr telefonu. Zachęcamy do uaktywnienia swojego konta na pacjent.gov.pl - wówczas  w momencie wypisania przez lekarza e-recepty, e-zwolnienia lub e-skierownia  w jakiejkolwiek placówce medycznej otrzymają Państwo wiadomość na maila lub telefon komórkowy.

B.  uzyskania konsultacji online (cena - 200zł) - proszę wypełnić formularz kontaktowy i wysłać na adres mailowy dostępny na naszej stronie www.dermaderm.pl ( po wybraniu zakładki KONTAKT adres wyświetli się w dolnym lewym rogu). Informacja do lekarza prowadzącego powinna zawierać:  opis objawów, dotychczasowe leczenie, aktualne wyniki badań (jeśli są wykonane), wykonane zdjęcia zmian skórnych, imię i nazwisko Pacjenta i numer telefonu do kontaktu.