Mezoterapia to zabieg, który można wykonać w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Polega na wprowadzeniu w obręb skóry substancji leczniczych, które dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Najczęściej zawierają one kwas hialuronowy, witaminy i mikroelementy. Poprzez stymulację komórek skóra staje się odżywiona i nawilżona, dzięki czemu odzyskuje swoją elastyczność, sprężystość i młodzieńczy blask.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia jest uważana za jeden z najskuteczniejszych zabiegów, które pozwalają nieco spowolnić procesy starzenia się skóry. Przemijający czas odbija piętno nie tylko na naszej twarzy, ale i dłoniach, które również często poddawane są temu zabiegowi.

Za sprawą mezoterapii do skóry mogą skutecznie dotrzeć substancje aktywne, takie jak kwas hialuronowy, witaminy, pierwiastki czy sole mineralne. Dzięki temu u pacjentów następuje bardzo szybka i skuteczna rewitalizacja skóry.

Co więcej, mezoterapia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na nawilżenie przesuszonej skóry, która może sukcesywnie ulegać odwodnieniu i pomarszczeniu pod wpływem nieustannego działania czynników atmosferycznych, złej diety, stosowania nieodpowiedniej diety itd. Mezoterapia sprzyja także eliminacji różnorodnych przebarwień, w tym tzw. plam starczych.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się obecnie mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (znana również pod nazwą “wampirzy lifting”). Polega ona na wprowadzeniu w skórę preparatu przygotowanego z własnej krwi pacjenta. Stężona zawiesina autologicznych płytek krwi w osoczu pozwala na korzystną biostymulację komórek skóry. Pod wpływem takiego zabiegu dochodzi do aktywacji produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz tworzenia się nowych sieci naczyń krwionośnych w skórze.

Mezoterapia – kto może wykonać zabieg?

Mezoterapia wykonywana jest najczęściej w celu zmniejszenia widocznych oznak starzenia skóry, takich jak zmarszczki czy przebarwienia. Z tego też powodu zaliczana jest do grupy zabiegów z zakresu skutecznej profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Pozwala nie tylko spłycić zmarszczki, które się już pojawiły, ale także usunąć nieestetyczne plamy na skórze czy zredukować bruzdę nosowo-wargową. Chociaż zwykle zabieg ten wykonywany jest na twarz, szyję i dekolt, można go wykonać również na ręce, uda, pośladki, brzuch. W tych partiach ciała mezoterapia wykonywana jest w celu ujędrnienia skóry, zmniejszenia cellulitu, wygładzenia rozstępów i blizn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Szanowni Państwo  - W związku z pandemią COVID-19 (koronawirus),  w DermaDerm gabinety lekarskie nadal utrzymujemy zaostrzone środki ostrożności, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentów oraz Personelu.

OBOWIĄZUJE REJESTRACJA TELEFONICZNA PRZED PRZYBYCIEM NA WIZYTĘ - tel. 504 158 128 lub 71 7162424 lub online

PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ NA UMÓWIONĄ GODZINĘ, GDYŻ SĄ OGRANICZONE MOŻLIWOŚCI OCZEKIWANIA NA WIZYTĘ W POCZEKALNI. NIE PRZYJMUJEMY PACJENTÓW GORĄCZKUJĄCYCH.

  1. Pacjenci są wpuszczani na teren placówki pojedynczo, na umówioną godzinę, bez osób towarzyszących (wyjątki: osoba starsza wymagająca pomocy  lub rodzic z niepełnoletnim dzieckiem).
  2. Po przybyciu prosimy zgłosić swoją obecność w rejestracji, a następnie oczekiwać na zaproszenie na wizytę na zewnątrz budynku. Prosimy zachować odległość 2 metrów pomiędzy kolejnymi osobami. W poczekalni może oczekiwać na zapalnowaną wizytę maksymalnie 1-2 Pacjentów .
  3. Okres oczekiwania w poczekalni na zaplanowaną wizytę jest nie dłuższy niż 10 minut.
  4. Stosujemy wzmożone środki ostrożności w zakresie dezynfekcji pomieszczeń i przestrzegania higieny.
  5. Przed wejściem do gabinetu obowiązkowo mierzymy temperaturę ciała oraz prosimy o zdezynfekowanie rąk.
  6. W poczekalni obowiązują maseczki ochronne zakrywające nos i usta.

Przepraszamy za utrudnienia. Dziękujemy za wyrozumiałość.