Pod dość tajemniczą nazwą fotoodmładzanie kryje się zabieg mający na celu ogólną poprawę wyglądu skóry, a więc odmłodzenie, odświeżenie i nadanie jej blasku. Jest to możliwe za sprawą biostymulacji tkanek. W tym artykule postaramy się nieco przybliżyć temat fotoodmładzania, opisując zabieg i wynikające z niego korzyści.

Jak wygląda zabieg fotoodmładzania i jakie przynosi korzyści?

Fotoodmładzanie to jeden z ważniejszych obecnie zabiegów dermatologicznych. Podczas zabiegu emitowane jest światło laserowe, które pobudza komórki do produkcji kolagenu, odpowiadającego za napięcie skóry (a więc również redukcję zmarszczek), oraz elastyny, dzięki której skóra jest elastyczna, gładka i jędrna. Niestety wraz z upływem lat w naszym organizmie pojawia się deficyt tych dwóch istotnych dla urody substancji, a postępujące procesy starzenia widoczne są na naszej twarzy. Fotoodmładzanie pozwala odmłodzić i odświeżyć skórę poprzez redukcję zmarszczek, poprawę kolorytu i przywrócenie jej napięcia i jędrności.

Zabieg może być przeprowadzony na dowolnej części ciała, jednak najczęściej dotyczy twarzy, szyi, dekoltu. Fotoodmładzanie przebiega bezinwazyjnie. Warto przy tym dodać, że jest to nie tylko zabieg estetyczny, ale i leczniczy.

Do głównych korzyści fotoodmładzania zaliczamy m.in.:

 • przywrócenie cerze zdrowego kolorytu
 • zmniejszenie widoczności zmarszczek
 • poprawa gęstości skóry
 • zwiększenie elastyczności skóry
 • redukcja zmian naczyniowych, tzw. pajączków, zmian potrądzikowych (również po trądziku różowatym)
 • eliminacja zmian pigmentowych, takich jak m.in. przebarwienia, piegi, plamy starcze, plamy posłoneczne

Fotoodmładzanie – wskazania i przeciwwskazania

Fotoodmładzanie to idealny zabieg dla wszystkich, którzy chcą w sposób bezinwazyjny, a skuteczny, pozbyć się najważniejszych oznak starzenia lub innych mankamentów ujawniających się na twarzy, szyi i dekolcie. Metoda ta może być zastosowana przez osoby, u których pojawiły się pierwsze oznaki starzenia, przebarwienia, zmiany naczyniowe itp. W ten sposób można poprawić ogólną kondycję skóry, która stanie się bardziej napięta, delikatniejsze, gładsza, elastyczna. Co ważne, jest to metoda bezinwazyjna, bezpieczna i pozwalająca na powrót do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Dobry dermatolog dokona trafnej oceny kondycji skóry i zarekomenduje stosowną metodę, która pozwoli osiągnąć najlepsze rezultaty.

Nie ma szczególnych przeciwwskazań do wykonania fotoodmładzania, więc na zabieg może zdecydować się praktycznie każdy. Nie zaleca się jednak wykonywania go osobom ze świeżą opalenizną. Pewnym przeciwwskazaniem jest również nieuregulowana cukrzyca, nadciśnienie. Fotoodmładzaniu nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WAŻNA INFORMACJA!!! Obowiązuje od 12.03.2020r. do odwołania.

Szanowni Państwo,

W związku z występowaniem przypadków koronawirusa w Polsce i obecną sytuacją epidemiologiczną, w trosce o bezpieczeństwo Państwa, zwracamy się z uprzejmą prośbą o ograniczenie wizyt w naszych gabinetach jedynie do spraw koniecznych i pilnych. Jednocześnie informujemy, iż Pacjenci będą wpuszczani na teren placówki pojedynczo, bez osób towarzyszących.  W chwili obecnej nie ma możliwości oczekiwania na zaplanowaną wizytę w poczekalni. Podjęte środki ostrożności mają na celu ochronę Państwa zdrowia.

OBOWIĄZUJE REJESTRACJA TELEFONICZNA PRZED PRZYBYCIEM NA WIZYTĘ - tel. 504 158 128 lub 71 7162424

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Informujemy, że jest możliwość

A.  otrzymania e-recepty, jako kontynuacji dotychczasowego leczenia (cena - 100zł) - dr Adrian Chwojnicki, dr Monika Chwojnicka.

Oto kolejne kroki, które należy wykonać w tym celu:

 1. zgłoszenie do recepcji pod tel. 504158128  lub 71 716 24 24 od pon-pt w godzinach 9.00-19.30
 2. lekarz prowadzący po przeanalizowaniu dotychczasowej dokumentacji medycznej decyduje o możliwości wypisania e-recepty bez konieczności wizyty w gabinecie
 3. po weryfikacji zamówienia przez lekarza prowadzącego wysyłamy wiadomość sms z numerem konta i danymi do wykonania przelewu za e-wizytę
 4. po wykonaniu przez Państwa przelewu na wskazane konto, oczekujemy na potwierdzenie wpłaty przez bank lub aby skrócić czas oczekiwania proszę przesłać zdjęcie dokonanej wpłaty na nr telefonu 504158 128 lub na adres mailowy gabinetu przez formularz kontaktowy na stronie - achwojnicki@dermaderm.pl
 5. lekarz prowadzący wypisuje e-receptę, a indywidualny kod PIN zostaje wysłany na podany przez Państwa nr telefonu. Zachęcamy do uaktywnienia swojego konta na pacjent.gov.pl - wówczas  w momencie wypisania przez lekarza e-recepty, e-zwolnienia lub e-skierownia  w jakiejkolwiek placówce medycznej otrzymają Państwo wiadomość na maila lub telefon komórkowy.

B.  uzyskania konsultacji online (cena - 200zł) - proszę wypełnić formularz kontaktowy i wysłać na adres mailowy dostępny na naszej stronie www.dermaderm.pl ( po wybraniu zakładki KONTAKT adres wyświetli się w dolnym lewym rogu). Informacja do lekarza prowadzącego powinna zawierać:  opis objawów, dotychczasowe leczenie, aktualne wyniki badań (jeśli są wykonane), wykonane zdjęcia zmian skórnych, imię i nazwisko Pacjenta i numer telefonu do kontaktu.