Pod dość tajemniczą nazwą fotoodmładzanie kryje się zabieg mający na celu ogólną poprawę wyglądu skóry, a więc odmłodzenie, odświeżenie i nadanie jej blasku. Jest to możliwe za sprawą biostymulacji tkanek. W tym artykule postaramy się nieco przybliżyć temat fotoodmładzania, opisując zabieg i wynikające z niego korzyści.

Jak wygląda zabieg fotoodmładzania i jakie przynosi korzyści?

Fotoodmładzanie to jeden z ważniejszych obecnie zabiegów dermatologicznych. Podczas zabiegu emitowane jest światło laserowe, które pobudza komórki do produkcji kolagenu, odpowiadającego za napięcie skóry (a więc również redukcję zmarszczek), oraz elastyny, dzięki której skóra jest elastyczna, gładka i jędrna. Niestety wraz z upływem lat w naszym organizmie pojawia się deficyt tych dwóch istotnych dla urody substancji, a postępujące procesy starzenia widoczne są na naszej twarzy. Fotoodmładzanie pozwala odmłodzić i odświeżyć skórę poprzez redukcję zmarszczek, poprawę kolorytu i przywrócenie jej napięcia i jędrności.

Zabieg może być przeprowadzony na dowolnej części ciała, jednak najczęściej dotyczy twarzy, szyi, dekoltu. Fotoodmładzanie przebiega bezinwazyjnie. Warto przy tym dodać, że jest to nie tylko zabieg estetyczny, ale i leczniczy.

Do głównych korzyści fotoodmładzania zaliczamy m.in.:

 • przywrócenie cerze zdrowego kolorytu
 • zmniejszenie widoczności zmarszczek
 • poprawa gęstości skóry
 • zwiększenie elastyczności skóry
 • redukcja zmian naczyniowych, tzw. pajączków, zmian potrądzikowych (również po trądziku różowatym)
 • eliminacja zmian pigmentowych, takich jak m.in. przebarwienia, piegi, plamy starcze, plamy posłoneczne

Fotoodmładzanie – wskazania i przeciwwskazania

Fotoodmładzanie to idealny zabieg dla wszystkich, którzy chcą w sposób bezinwazyjny, a skuteczny, pozbyć się najważniejszych oznak starzenia lub innych mankamentów ujawniających się na twarzy, szyi i dekolcie. Metoda ta może być zastosowana przez osoby, u których pojawiły się pierwsze oznaki starzenia, przebarwienia, zmiany naczyniowe itp. W ten sposób można poprawić ogólną kondycję skóry, która stanie się bardziej napięta, delikatniejsze, gładsza, elastyczna. Co ważne, jest to metoda bezinwazyjna, bezpieczna i pozwalająca na powrót do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Dobry dermatolog dokona trafnej oceny kondycji skóry i zarekomenduje stosowną metodę, która pozwoli osiągnąć najlepsze rezultaty.

Nie ma szczególnych przeciwwskazań do wykonania fotoodmładzania, więc na zabieg może zdecydować się praktycznie każdy. Nie zaleca się jednak wykonywania go osobom ze świeżą opalenizną. Pewnym przeciwwskazaniem jest również nieuregulowana cukrzyca, nadciśnienie. Fotoodmładzaniu nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Szanowni Państwo  - W związku z pandemią COVID-19 (koronawirus),  w DermaDerm gabinety lekarskie nadal utrzymujemy zaostrzone środki ostrożności, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentów oraz Personelu.

OBOWIĄZUJE REJESTRACJA TELEFONICZNA PRZED PRZYBYCIEM NA WIZYTĘ - tel. 504 158 128 lub 71 7162424 lub online

PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ NA UMÓWIONĄ GODZINĘ, GDYŻ SĄ OGRANICZONE MOŻLIWOŚCI OCZEKIWANIA NA WIZYTĘ W POCZEKALNI. NIE PRZYJMUJEMY PACJENTÓW GORĄCZKUJĄCYCH.

 1. Pacjenci są wpuszczani na teren placówki pojedynczo, na umówioną godzinę, bez osób towarzyszących (wyjątki: osoba starsza wymagająca pomocy  lub rodzic z niepełnoletnim dzieckiem).
 2. Po przybyciu prosimy zgłosić swoją obecność w rejestracji, a następnie oczekiwać na zaproszenie na wizytę na zewnątrz budynku. Prosimy zachować odległość 2 metrów pomiędzy kolejnymi osobami. W poczekalni może oczekiwać na zapalnowaną wizytę maksymalnie 1-2 Pacjentów .
 3. Okres oczekiwania w poczekalni na zaplanowaną wizytę jest nie dłuższy niż 10 minut.
 4. Stosujemy wzmożone środki ostrożności w zakresie dezynfekcji pomieszczeń i przestrzegania higieny.
 5. Przed wejściem do gabinetu obowiązkowo mierzymy temperaturę ciała oraz prosimy o zdezynfekowanie rąk.
 6. W poczekalni obowiązują maseczki ochronne zakrywające nos i usta.

Przepraszamy za utrudnienia. Dziękujemy za wyrozumiałość.