Wiele osób boryka się z problemem rozszerzonych naczynek. U niektórych pacjentów ujawnia się tylko kilka tzw. pajączków, które można zredukować poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków czy wykonanie prostych zabiegów. Niestety siatka rozszerzonych naczynek może się rozrastać, pojawia się też intensywne pieczenie skóry, co oznacza, że koniecznie powinniśmy skonsultować się z dermatologiem, który zaleci stosowną metodą leczenia. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się laserowe zamykanie naczynek, które wykazuje bardzo wysoką skuteczność.

Czym są rozszerzone naczynka?

Rozszerzone naczynka prześwitują przez naskórek niczym niewielkie nitki lub czerwona, pajęcza nić. Trwałe rozszerzenie naczyń określane jest jako teleangiektazja. Nieleczone naczynka mogą pękać i przylegać do siebie, co objawia się jednorodnym zaczerwienieniem skóry – rumieniem. Pajączki najczęściej występują w okolicy policzków, nosa i brody.

Problem rozszerzonych naczynek może dotyczyć każdego typu cery, chociaż najbardziej narażona jest skóra delikatna, wrażliwa i cienka. Do rozszerzenia naczynek najczęściej dochodzi w określonych sytuacjach, np.

  • po wypiciu gorącej kawy lub herbaty
  • po wypiciu napojów alkoholowych
  • po spożyciu pikantnych potraw
  • pod wpływem warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, mróz, promienie słoneczne
  • w przypadku stresu i zdenerwowania

Zamykanie rozszerzonych naczynek metodą laserową

Laserowe zamykanie rozszerzonych naczynek to metoda, która cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność, jak i bezpieczeństwa zabiegu. Efekty można uzyskać stosunkowo szybko (w zależności od zaawansowania dolegliwości). Warto przy tym dodać, że widoczne zmiany naczyniowe stanowią nie tylko problem estetyczny, ale też są objawem pewnych zaburzeń krążenia, warto więc skonsultować ten problem z lekarzem.

Podczas laseroterapii działa energia świetlna lasera, która przenika w głąb uszkodzonych żył. Pod wpływem procesu fototermolizy selektywnej hemoglobina (barwnik czerwonych ciałek krwi) wyłapuje światło lasera, a energia przekształcana jest w ciepło. W ten sposób woda z krwi w uszkodzonej żyle odparowuje, ścianki naczynek rozpadają się, a następnie zostają wchłonięte przez organizm. Laseroterapia może być zastosowana zarówno w przypadku rozszerzonych naczynek na twarzy, jak i kończyn dolnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Szanowni Państwo,

W związku z pandemią COVID-19 (koronawirus) w DermaDerm gabinety lekarskie nadal utrzymujemy zaostrzone środki ostrożności, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentów oraz personelu.

OBOWIĄZUJE REJESTRACJA TELEFONICZNA PRZED PRZYBYCIEM NA WIZYTĘ - tel. 504 158 128 lub 71 7162424 bądź online przez naszą stronę internetową

PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ NA UMÓWIONĄ GODZINĘ, GDYŻ SĄ OGRANICZONE MOŻLIWOŚCI OCZEKIWANIA NA WIZYTĘ W POCZEKALNI.

  1. Pacjenci są wpuszczani na teren placówki pojedynczo, na umówioną godzinę, bez osób towarzyszących (wyjątki: osoba starsza wymagająca pomocy  lub rodzic z dzieckiem)
  2. Po przybyciu prosimy zgłosić swoją obecność w rejestracji, a następnie oczekiwać na zaproszenie na wizytę na zewnątrz budynku. Prosimy zachować odległość 2 metrów pomiędzy kolejnymi osobami. W poczekalni może oczekiwać na zapalnowaną wizytę maksymalnie 2 Pacjentów .
  3. Stosujemy wzmożone środki ostrożności w zakresie dezynfekcji pomieszczeń i przestrzegania higieny.

Przepraszamy za utrudnienia. Dziękujemy za wyrozumiałość.