Terapia metodą fotodynamiczną jest najlepszym rozwiązaniem dla osób zmagających się z chorobami naskórka. Ten nowoczesny sposób znalazł zastosowanie w leczeniu trądziku występującego w każdym wieku oraz innych chorób skóry, które wymagają interwencji chirurga. Metoda fotodynamiczna jest bezpieczna i nieinwazyjna. To forma leczenia, która wykorzystuje substancje światłoczułe. Jakie są zalety leczenia tą metodą?

Na czym polega leczenie metodą fotodynamiczną?

Zabieg przy pomocy metody fotodynamicznej polega na aplikacji nietoksycznych związków światłoczułych. Dochodzi wówczas do kontaktu z pewnym rodzajem światła, które eliminuje komórki nowotworowe, a także wszelkie bakterie, wirusy i grzyby. Zabiegowi poddawane są wyłącznie zmiany powierzchniowe, ze względu fakt, iż światło dociera wyłącznie w podstawowe warstwy naskórka.

Sam zabieg polega na nałożeniu związków światłoczułych w formie żelu na zmiany skórne. Następnie zmiany zakrywa się opatrunkiem. Po około godzinie wykonywane jest naświetlenie, które trwa zazwyczaj do dziesięciu minut. Po zabiegu skóra może pozostać nieco zaczerwieniona. Nierzadko występują także obrzęki czy niewielki ból.

Zabieg jest bezinwazyjny i podczas jego wykonywania nie jest odczuwalny ból czy dyskomfort. Metoda fotodynamiczna zmniejsza ryzyko okaleczenia czy wystąpienia pozabiegowych blizn, które mogą powstać w przypadku kriochirurgii czy tradycyjnej chirurgii.

Metoda fotodynamiczna – skuteczność i wskazania

Podstawowym wskazaniem do leczenia zmian skórnych metodą fotodynamiczną jest trądzik i wszelkie choroby układu nowotworowego. Najczęściej decydują się na nią osoby, które doświadczyły rogowacenia słonecznego, świetlnego zapalenia warg i rogowacenia białego. Wskazaniem są także choroby takie jak:

  •       mięsak Kaposiego,
  •       rogowiak kolczystokomórkowy,
  •       ziarniak grzybiasty,
  •       choroba Pageta,
  •       choroba Bowena,
  •       rak podstawnokomórkowy,
  •       rak kolczystokomórkowy.

Metoda fotodynamiczna świetnie oddziałuje również na takie zmiany skórne jak łuszczyca, hirsutyzm, liszaj czy łysienie plackowate.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Szanowni Państwo,

W związku z pandemią COVID-19 (koronawirus) w DermaDerm gabinety lekarskie nadal utrzymujemy zaostrzone środki ostrożności, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentów oraz personelu.

OBOWIĄZUJE REJESTRACJA TELEFONICZNA PRZED PRZYBYCIEM NA WIZYTĘ - tel. 504 158 128 lub 71 7162424 bądź online przez naszą stronę internetową

PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ NA UMÓWIONĄ GODZINĘ, GDYŻ SĄ OGRANICZONE MOŻLIWOŚCI OCZEKIWANIA NA WIZYTĘ W POCZEKALNI.

  1. Pacjenci są wpuszczani na teren placówki pojedynczo, na umówioną godzinę, bez osób towarzyszących (wyjątki: osoba starsza wymagająca pomocy  lub rodzic z dzieckiem)
  2. Po przybyciu prosimy zgłosić swoją obecność w rejestracji, a następnie oczekiwać na zaproszenie na wizytę na zewnątrz budynku. Prosimy zachować odległość 2 metrów pomiędzy kolejnymi osobami. W poczekalni może oczekiwać na zapalnowaną wizytę maksymalnie 2 Pacjentów .
  3. Stosujemy wzmożone środki ostrożności w zakresie dezynfekcji pomieszczeń i przestrzegania higieny.

Przepraszamy za utrudnienia. Dziękujemy za wyrozumiałość.