Choroby weneryczne

Szacuje się, że w Europie w ciągu roku na choroby weneryczne zapada przeszło 15 milionów ludzi. Problem ten dotyka często osoby młode, a główną przyczyną jest odbyty stosunek płciowy bez zabezpieczenia. Choroby weneryczne są tematem krepującym i budzącym strach, a pacjenci często leczą się własnymi sposobami i zwlekają z wizytą u lekarza dermatologa-wenerologa, który mógłby zająć się ich problemem. Dodatkowo wiele z tych chorób rozwija się bezobjawowo, przez co pomoc lekarza w szeregu przypadków nadchodzi w zaawansowanym stadium. Leczenie chorób wenerycznych wymaga czasu i cierpliwości, jednak przez wiele lat funkcjonowania kliniki dermatologicznej Dermaderm pomogliśmy wielu zarażonym.

Schorzenia przenoszone drogą płciową

Wenerolog zajmuje się schorzeniami przenoszonymi drogą płciową, których pochodzenie może mieć różnorodne podłoże. Wywołane są przez wirusy, bakterie i grzyby. Najważniejszym objawem chorób są zmiany skórne na narządach w postaci krost, zaczerwienień, wyprysków, którym często towarzyszy pieczenie i swędzenie. Przewlekłe choroby weneryczne mogą powodować bezpłodność, a nawet zniekształcenie narządów płciowych. W tego typu przypadkach często należy skorzystać z pomocy ginekologa estetycznego, który skoryguje ich wygląd.

Najważniejsze choroby weneryczne to:

  • bakteryjne: kiła, czerwonka bakteryjna, wrzody weneryczne, chlamydioza,
  • wirusowe: AIDS, brodawczak ludzki, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, opryszczka genitaliów,
  • grzybicze: kandydoza,
  • pasożytnicze: świerzb, wszawica łonowa, ameboza, rzęsistkowica.

W naszych gabinetach zapewniamy komfortową atmosferę oraz pełną dyskrecję.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Szanowni Państwo,

W związku z pandemią COVID-19 (koronawirus) w DermaDerm gabinety lekarskie nadal utrzymujemy zaostrzone środki ostrożności, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentów oraz personelu.

OBOWIĄZUJE REJESTRACJA TELEFONICZNA PRZED PRZYBYCIEM NA WIZYTĘ - tel. 504 158 128 lub 71 7162424 bądź online przez naszą stronę internetową

PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ NA UMÓWIONĄ GODZINĘ, GDYŻ SĄ OGRANICZONE MOŻLIWOŚCI OCZEKIWANIA NA WIZYTĘ W POCZEKALNI.

  1. Pacjenci są wpuszczani na teren placówki pojedynczo, na umówioną godzinę, bez osób towarzyszących (wyjątki: osoba starsza wymagająca pomocy  lub rodzic z dzieckiem)
  2. Po przybyciu prosimy zgłosić swoją obecność w rejestracji, a następnie oczekiwać na zaproszenie na wizytę na zewnątrz budynku. Prosimy zachować odległość 2 metrów pomiędzy kolejnymi osobami. W poczekalni może oczekiwać na zapalnowaną wizytę maksymalnie 2 Pacjentów .
  3. Stosujemy wzmożone środki ostrożności w zakresie dezynfekcji pomieszczeń i przestrzegania higieny.

Przepraszamy za utrudnienia. Dziękujemy za wyrozumiałość.