Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest skuteczny, bezpieczny i małoinwazyjny. Poprawia sprężystość i napięcie skóry, tym samym przywraca jej młodzieńczy i zdrowy wygląd. Sprawdź, na czym polega mezoterapia mikroigłowa i po jakim czasie widać efekty.
Dlaczego warto umówić się na zabieg?
Mezoterapia pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu wygładza oraz ujędrnia skórę. Zabieg polecany jest również osobom, które chcą zredukować zmarszczki i poprawić owal twarzy. Mezoterapia mikroigłowa pozwala ograniczyć wydzielanie sebum, a także rozświetlić i zregenerować skórę. Aby uzyskać efektu liftingu, podczas zabiegu stosuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego.
Mezoterapia – przygotowanie i przebieg
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, ale do gabinetu warto zgłosić się bez makijażu. Na tydzień przed mezoterapią dobrze by było umówić się na peeling enzymatyczny lub chemiczny. W ten sposób pozbędziesz się martwego naskórka, co wpłynie na efekty zabiegu.
Mezoterapia mikroigłowa inicjuje kontrolowany stan zapalny, tym samym pobudza skórę do regeneracji. Do nakłucia skóry wykorzystuje się cienkie, jednorazowe igły, aby zachować sterylność.
Zanim dermatolog przystąpi do wykonywania zabiegu, dokładnie oczyszcza twarz i nakłada krem znieczulający. Następnie specjalista aplikuje na skórę zawartość ampułek. Preparaty są dopasowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Podczas zabiegu lekarz wykonuje serię nakłuć na konkretną głębokość, za pomocą dermapenu. W ten sposób substancje aktywne wnikają w głąb skóry. Po mezoterapii dermatolog może nałożyć maskę, łagodzącą podrażnienia i zaczerwienienie.
Mezoterapia mikroigłowa – efekty
Rezultaty widoczne są już po jednym zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Efekty będą jednak lepsze, jeśli umówimy się na serię 3-7 zabiegów, powtarzanych w odstępach 2-4-tygodniowych. Należy zaznaczyć, że w dużej mierze wpływa na nie:
- wiek,
- stan zdrowia,
- styl życia pacjenta,
- przestrzeganie zaleceń pozabiegowych.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii?
Mezoterapii nie przeprowadza się w następujących przypadkach:
- ciąża i karmienie piersią,
- infekcja bakteryjna, grzybicza i wirusowa skóry,
- czynna choroba nowotworowa,
- otwarte rany,
- epilepsja,
- aktywny trądzik różowaty,
- alergia na składniki zawarte w preparatach,
- nieuregulowana cukrzyca,
- choroby autoimmunologiczne,
- egzema, łuszczyca,
- problemy z krzepliwością,
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
- opryszczka,
- skłonność do bliznowacenia,
- antybiotykoterapia.
Jak dbać o skórę po mezoterapii mikroigłowej?
Aby przedłużyć efekty zabiegów, pamiętaj o prawidłowej pielęgnacji skóry. W pierwszej dobie po mezoterapii mikroigłowej stosuj tylko preparaty, polecane przez dermatologa. Dzięki temu przyspieszysz regenerację skóry, a także zapobiegniesz przeznaskórkowej utracie wody. W drugim dniu możesz stosować delikatny środek myjący oraz krem z kwasem hialuronowym i ceramidami. Po 3-4 dniach sięgnij też po specyfik pobudzający produkcję kolagenu. Przez kilka pierwszych dni unikaj ekspozycji na słońce. Zrezygnuj też z wizyty w solarium, saunie i na basenie. W ten sposób minimalizujesz ryzyko powikłań.