Mezoterapia to zabieg, który można wykonać w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Polega na wprowadzeniu w obręb skóry substancji leczniczych, które dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Najczęściej zawierają one kwas hialuronowy, witaminy i mikroelementy. Poprzez stymulację komórek skóra staje się odżywiona i nawilżona, dzięki czemu odzyskuje swoją elastyczność, sprężystość i młodzieńczy blask.
Na czym polega zabieg mezoterapii?
Mezoterapia jest uważana za jeden z najskuteczniejszych zabiegów, które pozwalają nieco spowolnić procesy starzenia się skóry. Przemijający czas odbija piętno nie tylko na naszej twarzy, ale i dłoniach, które również często poddawane są temu zabiegowi.
Za sprawą mezoterapii do skóry mogą skutecznie dotrzeć substancje aktywne, takie jak kwas hialuronowy, witaminy, pierwiastki czy sole mineralne. Dzięki temu u pacjentów następuje bardzo szybka i skuteczna rewitalizacja skóry.
Co więcej, mezoterapia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na nawilżenie przesuszonej skóry, która może sukcesywnie ulegać odwodnieniu i pomarszczeniu pod wpływem nieustannego działania czynników atmosferycznych, złej diety, stosowania nieodpowiedniej diety itd. Mezoterapia sprzyja także eliminacji różnorodnych przebarwień, w tym tzw. plam starczych.
Szczególnym zainteresowaniem cieszy się obecnie mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (znana również pod nazwą “wampirzy lifting”). Polega ona na wprowadzeniu w skórę preparatu przygotowanego z własnej krwi pacjenta. Stężona zawiesina autologicznych płytek krwi w osoczu pozwala na korzystną biostymulację komórek skóry. Pod wpływem takiego zabiegu dochodzi do aktywacji produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz tworzenia się nowych sieci naczyń krwionośnych w skórze.
Mezoterapia – kto może wykonać zabieg?
Mezoterapia wykonywana jest najczęściej w celu zmniejszenia widocznych oznak starzenia skóry, takich jak zmarszczki czy przebarwienia. Z tego też powodu zaliczana jest do grupy zabiegów z zakresu skutecznej profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Pozwala nie tylko spłycić zmarszczki, które się już pojawiły, ale także usunąć nieestetyczne plamy na skórze czy zredukować bruzdę nosowo-wargową. Chociaż zwykle zabieg ten wykonywany jest na twarz, szyję i dekolt, można go wykonać również na ręce, uda, pośladki, brzuch. W tych partiach ciała mezoterapia wykonywana jest w celu ujędrnienia skóry, zmniejszenia cellulitu, wygładzenia rozstępów i blizn.