Spis treści:
Mezoterapia igłowa niweluje oznaki przedwczesnego starzenia się skóry. Może również pomóc w przypadku przebarwień, łysienia, rozstępów, blizn, czy cellulitu. Preparaty stosowane podczas procedury są dobierane indywidualnie podczas konsultacji. Aby zabieg przyniósł zamierzony efekt, należy przestrzegać zaleceń po mezoterapii igłowej.
Mezoterapia igłowa – na czym polega?
Mezoterapię we Wrocławiu stosuje się nie tylko na twarz, ale na całe ciało. Zabieg skutecznie redukuje zmarszczki, jednocześnie poprawia elastyczność i koloryt cery. Stosuje się go w leczeniu łojotoku, nadmiernego wypadania włosów, czy cellulitu. Mezoterapia igłowa jest stosunkowo bezbolesna, ale w razie potrzeby stosuje się krem znieczulający.
Podczas zabiegu specjalista wykonuje niewielkie nakłucia, przez które wprowadza substancje aktywne. Preparat dociera do głębszych warstw skóry, co przynosi doskonałe efekty. Zazwyczaj wstrzykuje się kwas hialuronowy, koktajl witaminowy, osocze bogatopłytkowe lub kompleks aminokwasowy. Efekty są widoczne po pierwszym zabiegu, ale zazwyczaj trzeba go kilkakrotnie powtórzyć.
Jak dbać o skórę po zabiegu?
Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta, niekiedy pojawiają się też niewielkie siniaki i ranki. Wspomniane objawy najczęściej znikają w ciągu kilku dni. Mezoterapia narusza ciągłość skóry, dlatego powinien ją wykonywać doświadczony lekarz.
Odpowiednia pielęgnacja stanowi nieodłączny element postępowania pozabiegowego, ponieważ przyspiesza regenerację. W pierwszej kolejności stosujemy delikatny preparat oczyszczający w postaci pianki, emulsji lub żelu. Następnie warto sięgnąć po tonik lub wodę termalną, które odświeżają i nawilżają cerę. Na koniec aplikujemy krem, odbudowujący barierę hydrolipidową. Zwróćmy uwagę, czy zawiera on peptydy, ceramidy, skwalen i wyciągi roślinne. Wspomniane składniki mają właściwości regenerujące, ochronne, łagodzące i nawilżające.
Zalecenia po mezoterapii igłowej
Pacjent powinien powstrzymać się od aktywności fizycznej minimum trzy dni po zabiegu. Ponadto należy unikać ekspozycji słonecznej przynajmniej przez 4 tygodnie. Przez 7 dni nie można korzystać z solarium i sauny, ani chodzić na basen. W tym czasie niewskazane jest też stosowanie peelingów enzymatycznych, drobnoziarnistych i chemicznych. Zrezygnujmy też z kosmetyków z alkoholem.
Oprócz tego powinniśmy zrezygnować z depilacji, aby nie podrażniać skóry. Z tego samego powodu nie używajmy szorstkich ręczników. Przed wyjściem z domu należy stosować krem SPF 50, w ten sposób chronimy skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.
Aby zminimalizować ryzyko powikłań, należy postępować zgodnie z zaleceniami dermatologa. Dzięki temu zwiększymy też skuteczność mezoterapii igłowej.