Spis treści:
- Mezoterapia – na czym polega?
- Kiedy warto umówić się do dermatologa?
- Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?
- Zalecenia pozabiegowe
Mezoterapia igłowa jest polecana przede wszystkim osobom, które chcą poprawić kondycję skóry, zmagają się z pierwszymi oznakami starzenia lub nadmiernym wypadaniem włosów. Zabieg dotlenia, odżywia i wygładza skórę, dzięki czemu wygląda na młodszą. Aby przyniósł on pożądany efekt, warto umówić się do dobrego dermatologa. Ponadto należy przestrzegać zaleceń lekarza!
Mezoterapia – na czym polega?
Mezoterapia igłowa we Wrocławiu polega na wykonaniu serii nakłuć za pomocą cienkich igieł. Dzięki temu lekarz może wstrzyknąć w skórę specjalny preparat. W zależności od potrzeb pacjenta zawiera on kwas hialuronowy, witaminy (A, C, E, czy z grupy B), minerały lub aminokwasy. Zabieg jest stosunkowo bezbolesny, dlatego nie wymaga znieczulenia. W razie potrzeby można jednak zastosować specjalny krem, który łagodzi dyskomfort.
Podczas zabiegu dochodzi do kontrolowanego przerwania ciągłości skóry, co inicjuje procesy regeneracji. Mezoterapia stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które spowalniają proces starzenia. Ponadto sprawia, że skóra staje się nawilżona, napięta i promienna.
Kiedy warto umówić się do dermatologa?
Jeśli mamy problemy z suchą skórą, bliznami potrądzikowymi lub cellulitem, umówmy się na wizytę u dermatologa we Wrocławiu. Specjalista może zaproponować nam mezoterapię. Zabieg pomoże również w przypadku rozstępów, przebarwień, zmarszczek, czy nadmiernego wypadania włosów. Zazwyczaj przeprowadza się go na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, plecach, udach i brzuchu.
Chociaż zabieg jest małoinwazyjny, nie można go przeprowadzić u każdego pacjenta. Do podstawowych przeciwwskazań należą:
- ciąża i karmienie piersią,
- alergia na składniki zawarte w preparacie,
- niewyrównana cukrzyca,
- leki obniżające krzepliwość krwi,
- opryszczka,
- stan zapalny skóry,
- infekcja bakteryjna, wirusowa lub grzybicza,
- nowotwory,
- choroby autoimmunologiczne,
- skłonność do powstawania bliznowców.
Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?
Pierwsze efekty mezoterapii igłowej można zaobserwować już po kilkunastu dniach. Należy jednak zaznaczyć, że zależą one od zastosowanego preparatu, miejsca zabiegowego i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po 4-5 zabiegach, przy czym wykonuje się je w odstępach 7-14 dni. Aby przedłużyć efekt, warto umówić się na kolejny zabieg mezoterapii po 3-6 miesiącach. Oprócz tego powinniśmy przestrzegać zdrowej diety, zadbać o regularną aktywność fizyczną i zrezygnować z używek.
Zalecenia pozabiegowe po mezoterapii
Po mezoterapii może pojawić się obrzęk, niewielkie siniaki i zaczerwienienie, które znikają po kilku dniach. Aby uniknąć podrażnienia skóry, należy zrezygnować z solarium, sauny i opalania przez przynajmniej 2 tygodnie od zabiegu. Z tego samego powodu powinniśmy się powstrzymać od intensywnych treningów, basenu, depilacji i peelingu przez minimum 7 dni.
Aby cieszyć się maksymalnymi efektami zabiegu, warto umówić się do dermatologa we Wrocławiu. Specjalista przeprowadza wywiad, podczas którego zapyta nas o ogólny stan zdrowia, dolegliwości i oczekiwania. Następnie lekarz dokładnie ogląda skórę, w ten sposób oceni jej potrzeby. Dermatolog dobierze skład preparatu i częstotliwość zabiegów, co zapewni wysoką skuteczność.